Миколаївський заклад загальної середньої освіти №34
Четверг, 25.04.2024, 11:50
Меню сайту

Категорії розділу
Безоплатна правова допомога [0]
Безоплатна правова допомога

Пошук

Вхід на сайт

Календар
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайту

Миколаївська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №34

    Адреса: вул. Лягіна, 28, м. Миколаїв, 54017, тел./факс (0512) 47-89-25
    E-mail: nikschool34@ukr.net

Історія школи

    Історія 34-ї школи починається з 1935 року, коли в приміщенні теперішнього бібліотечного факультету інституту культури відкрилась школа під цим номером. До того часу навчання в школі тривало 7 років, а в 1935 р. з'явились школи з 10- річним курсом освіти. 34-та стала однією з перших таких шкіл.

    Промайнуло 6 років. Перші випускники школи поступили в інститути, хлопці закінчували службу в армії, коли 22 червня 1941 р. на Радянський Союз напала фашистська Німеччина. Випускники нашої школи, як й всі радянські люди, піднялися на боротьбу з фашистами. Краєзнавці нашої школи дізнались прізвища випускників 1938 та 1939 років, які пішли на фронт та деякі відомості про їх подальшу долю. Так, Іванов Віктор був зв'язківцем, учасником Феодосійського десанту, визволення Севастополя, Лівшиць Семен – зв'язківець, учасник оборони Ленінграду, Теплов Борис – танкіст, загинув в 1941 р. при обороні Києва, Максимов Миколай – артилерист, учасник битви на Курській дузі, Павлович Володимир – загинув при обороні Севастополя, дівчата були лікарями та медсестрами. Частина населення Миколаєва була евакуйована, частина залишилась жити в окупованому місті. Доля 34-ї школи в період німецької окупації, на жаль, невідома.

   Після війни потрібно було відновлювати заводи, фабрики, будувати нові лікарні, дитячі садочки, школи. Сучасна будівля 34-ї школи була зведена у 1953 році. Головним прорабом будівництва був Литвиненко Іван Микитович. Він розповів, що школа будувалась за проектом «школа-шпиталь», тобто у випадку війни школа могла швидко реорганізуватися у шпиталь для поранених. Саме цим пояснюється наявність водопроводу в протилежних кінцях будівлі, невеликі розміри актового та спортивного залів. Проектна наповнюваність школи 700 учнів.

    Перших учнів (1102 чоловіка) нова школа прийняла у вересні 1955 року. В різні роки в школі №34 навчалось у 2 зміни до 1500 учнів. Педагогічний колектив щорічно складався з 50-60 вчителів.

    Першим директором школи став Попович Василь Іванович (вчитель біології, керував школою з 1954 по 1965 рр.). Посаду директора за всі роки існування школи займали: Бєлікова Валентина Євгенівна (вчитель математики, директор школи з 1965 по 1970 рр.), Тройніч Галина Андріївна (вчитель географії, директор школи з 1970 по 1972 рр. ), Талденко Жанна Георгіївна (вчитель російської мови, директор школи з 1972 по 1978 рр.), Лєщенко Людмила Едуардівна (вчитель фізики, директор школи з 1979 по 1981 рр.), Бєліков Анатолій Олексійович (вчитель хімії, директор школи з 1981 по 1985 рр.), Редька Петро Володимирович (вчитель хімії, директор школи з 1985 по 1987 рр.) і вже більше 25 років її займає Дундалевич Луїза Леонідівна (директор школи з 1987 р.).

    Наша школа славиться тим, що тут в різні часи працювало близько 15 вчителів, які в ній навчались. Зараз це - Веремчук Г.Ю., Бєляєва С.А., Каратєєва С.О., Івлева В.В., Трубаєва А.Ю., Грищенко О.С., Довбенко О.Є., Корчагова Е.Г., Теплова Є.О., Перепаденко О.Л. та ін. Також ми маємо цілі учительські династії (Іванова-Довбенко, Корчагови, Луньова-Веремчук, Комаров, Коноплянік, Куцовська-Теплова, Романіченко, Воробйова) , тобто в школі працюють батьки та їх вже дорослі діти. Наприклад, загальний педагогічний стаж сім’ї Корчагових складає 205 років.

   Нашу школу закінчували такі відомі у місті й, навіть, в світі люди, як Тітаренко Алевтина – чемпіонка світу з акробатики та фітнесу, Возовік Оксана – гросмейстер, чемпіонка України з шахів, Олександр Топчій – директор обласної телекомпанії, Юрій Любаров – головний режисер різноманітних Всеукраїнських фестивалів, режисер ТРК «Нис-ТВ», Павло Солнцев - доктор наук, викладач хімії в університеті Міннесоти (США), Єгор Крутоголов – команда КВК “Дизель”, телеведучий. В 34-й школі працювали Гранатуров Юрій Ісайович – секретар міської ради з вересня 2013 р.; Анна Куркуріна – чемпіонка світу з пауерліфтінгу, найсильніша жінка планети. В школі пам'ятають та шанують вчителів, які навчили не одне покоління достойних людей, а також випускників, які віддали своє життя на благо Батьківщини. Так, на фасаді школи за ініціативи учнів встановлена пам'ятна дошка загиблому у Афганістані випускнику школи Олександру Тихонову.

    Дізнатися більше про історію 34-ї школи, поринути у минулі роки, можливо, впізнати себе чи своїх знайомих на фотографіях може кожний бажаючий у шкільному музеї.

Сучасність

    Загальна наповнюваність школи – 770 учнів.

   Педагогічний склад – 55 вчителів. З них 1 нагороджено нагрудним знаком ім. В.Сухомлинського, 6 відмінників освіти, 10 вчителів-методистів, 24 старших вчителя, 35 вчителів вищої категорії.

    Мова навчання – українська.

    Школа № 34 – це дім, у якому добре всім. Уже з порога тут відчувається особлива атмосфера домашнього затишку та тепла, за що її називають сімейною. Охайні класи, нові меблі, іграшки, багато квітів у кабінетах, затишне шкільне подвір’я.

    Епітет «сімейний» слід розуміти ще й так: учителі, батьки й учні - це одна велика родина. Батьки, бабусі та дідусі багатьох учнів закінчили саме ЗОШ № 34.

   Невід’ємною частиною дружньої шкільної родини є студенти Миколаївського педагогічного університету ім. Сухомлинського, адже навчальний заклад є базовим для проходження педагогічної практики.

    Як батьки віддають все найкраще дітям, так і в МЗОШ № 34 багато робиться для ефективного навчання та розвитку учнів. Наша школа однією з перших в Миколаєві відкрила класи з поглибленим вивченням української мови, історії, математики та ін.

    За останні 27 років гордістю школи стало понад 100 учнів, що отримали золоті та срібні медалі. Особливо цінно, що 91% випускників школи вступають до вищих навчальних закладів, з них третина – до педагогічного університету.

    Миколаївська загальноосвітня школа №34 це школа всебічного та гармонійного розвитку дитини. Основними напрямами роботи є створення в закладі демократичного простору та позитивного мікроклімату, поєднання традиційних та інноваційних методів навчання та виховання, підтримка талановитих та обдарованих дітей. Школа відкрита для нових корисних проектів. Бажаними гостями в закладі є працівники обласного управління державної автоінспекції, рятувальники, видатні спортсмени, воїни-інтернаціоналісти, працівники банку, викладачі вищих навчальних закладів тощо. Учні побували в різних куточках України, і, навіть, Європи.

    Для методичної служби закладу характерний творчий підхід до роботи: нетрадиційні форми проведення педагогічних рад, практичних і теоретичних семінарів. Щороку кожне методичне об’єднання презентує досвід своєї роботи на «Ярмарці педагогічних ідей». Проводяться міські та обласні семінари для вчителів географії, хімії, інформатики, історії . Школа є базовою для роботи школи управлінської майстерності для заступників директорів з виховної роботи зі стажем до 3-х років.

    Своїм досвідом роботи вчителі діляться не тільки в закладі, а й за його межами. Так, в 2012-2014 н. р. педагоги брали активну участь у Міжнародному форумі «Гармонія інтелекту та здоров’я», в обласних семінарах «Впровадження здоров’язберігаючих технологій в початковій школі», «Впровадження нового державного стандарту початкової загальної освіти», Інтернет - семінарі «Формування системи цінностей учнівської молоді шляхом створення виховних програм», тренінгах «ECDL EUROPean computer Driving Licence», викладачів програми Intel «Шлях до успіху», всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», ділилися досвідом з краєзнавчої роботи .

   Щорічно вчителі є учасниками та призерами творчих конкурсів різних рівнів: «Учитель року» в номінації - російська мова, «Нове ім’я» в номінації – психолог, «Класний керівник», конкурсу для викладачів музичного мистецтва «Музичне краєзнавство». Усе це підвищує ефективність роботи вчителів і позитивно впливає на якість знань учнів.

    Ми – одна велика дружня родина, яка піклується про майбутнє держави!

Copyright MyCorp © 2024