МИКОЛАЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 34
МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЛЕСІНА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА ДИРЕКТОР, УЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ, УЧИТЕЛЬ-МЕТОДИСТ, НАГОРОДЖЕНА НАГРУДИМ ЗНАКОМ МОН УКРАЇНИ «ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ», ГРАМОТАМИ РІЗНИХ РІВНІВ |
Емблема ЗОШ №34 |
Адреса закладу: м. Миколаїв, вул. Лягіна, 28
№ ліцензії – 269160 серія АА
Історична довідка. Рішення про побудову школи було прийнято в 1953 році; навчання перших учнів розпочато у вересні 1955 року. Історія закладу нараховує 63 роки.
Мова навчання: українська.
Мета та напрями діяльності. Головна мета освітньої діяльності – створити оптимальні умови для розвитку духовно багатої, фізично здорової, вільної, творчо мислячої особистості шляхом створення освітнього середовища, в якому учасники навчально-виховного процесу мали б змогу реалізувати себе як суб’єкти свого життя, діяльності і спілкування; забезпечити формування у школярів фундаментальної освіти, функціональної грамотності, комунікативної компетентності, навичок охорони та зміцнення їх здоров’я, фізичних здібностей особистості в сучасних умовах.
Кадровий потенціал. Освітню діяльність здійснюють 55 учителів, з них: вищої категорії – 67%; учителів-методистів – 18%; старших учителів – 44%; І категорії – 20%; ІІ категорії – 11%; спеціалістів – 2%.
Пріоритетні завдання: забезпечення загальної середньої освіти, збільшення кількості учасників предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів, підвищення результативності навчальної роботи в профільних класах, робота з обдарованими учнями, підтримка й педагогічний супровід дітей з початковим рівнем навчальних досягнень.
Організаційна, навчально-методична робота: реалізація науково-методичної проблеми, наставництво, підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, упровадження рейтингової оцінки їх діяльності на основі результатів роботи, використання комп’ютерних технологій у навчальному процесі, оновлення методичної бази навчальних кабінетів, забезпечення результативності участі освітян у різноманітних педагогічних конкурсах різного рівня.
Сьогодення закладу. Це - дім, в якому добре всім. Уже з порогу відчувається особлива атмосфера домашнього затишку та тепла: охайні класи, нові меблі, іграшки, багато квітів у кабінетах, на подвір’ї. Тому школу називають «сімейною»: учителі, батьки (переважна частина яких також навчалася в даному закладі) і учні - одна велика родина.
У період навчання деякі учні твердо вирішують пов’язати своє майбутнє з роботою у рідній школі: 10 випускників після закінчення педагогічного інституту повернулися працювати у рідні стіни; 8 учителів продовжують сімейні педагогічні династії (у сім’ї Корчагових загальний педагогічний стаж складає 278 років).
Невід’ємною частиною дружньої шкільної родини є студенти Миколаївського педагогічного університету ім. Сухомлинського, оскільки навчальний заклад є базовим для проходження педагогічної практики.
Як батьки віддають все найкраще дітям, так і педагогами робиться все можливе для ефективного навчання та розвитку учнів. Учні школи щороку є активними учасниками конкурсів та олімпіад різних рівнів: ІІ тур Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцика, Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН, проект «Поет духовної свободи», Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», Всеукраїнський природознавчий конкурс «Колосок», Всеукраїнський конкурс з інформатики «Бобер», Всеукраїнський конкурс з природничих дисциплін «Геліантус», Всеукраїнський конкурс з української мови «Соняшник», Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвич», Всеукраїнський конкурс «Кришталева сова», всеукраїнські конкурси «Русский медвежонок» і «Лукоморье», Інтернет-олімпіади з хімії та математики. Так протягом 2013-2014 року в зазначених конкурсах охоплено близько 350 учнів закладу, серед яких 123 визнано переможцями та дипломантами.
За останні 27 років гордістю школи стали понад 100 школярів, які отримали золоті та срібні медалі; 91% випускників вступили до вищих навчальних закладів, з них третина – до педагогічного університету. Активна життєва позиція в роки навчання дає дітям можливість самореалізуватися в подальшому: серед випускників є доктори наук зі світовим ім’ям, телевізійні ведучі, шоумени, політики, режисери, чемпіони України та світу з акробатики, шахів, боксу.
Велика увага в закладі приділяється формуванню навичок здорового способу життя: проводяться змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я», олімпійські тижні, Дні здоров’я, під час яких учні демонструють свої досягнення у східних єдиноборствах, фехтуванні, футболі, інших видах спорту. У теплу пору року діти під час перерв перебувають на свіжому повітрі на затишному шкільному подвір’ї.
Одним із пріоритетних напрямків виховної роботи є військово-патріотичне виховання. Школа щорічно бере участь в міських іграх «Джура», «Зірниця», «Ігри патріотів», інших військово-спортивних змаганнях та посідає призові місця. Традицією школи стали зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, турнір пам'яті Олександра Тихонова, випускника школи, який загинув у Афганістані.
Підвищенню інтересу учнівської молоді до історико-культурної спадщини українського народу, формуванню її світогляду та національної гідності сприяє діяльність шкільного музею, що вже 10 років працює в закладі. Серед його експозицій найцікавішими є: «Історія школи», «Велика Вітчизняна війна на Миколаївщині» та «Афганістан – біль та пам'ять». У 2014 р. музей посів ІІІ місце в міському огляді-конкурсі музеїв та куточків Бойової Слави. На його базі діє краєзнавчий гурток «Усть-Інгул», вихованці якого щорічно стають переможцями різноманітних творчих конкурсів, туристсько-краєзнавчих експедицій та змагань.
Створено умови для розвитку та підтримки творчих здібностей учнів, адже педагоги переконані, що кожна дитина - талановита. Робота клубу естрадно-бального танцю, вокального ансамблю, гуртків декоративно - прикладного мистецтва, різноманітні гала-концерти та конкурси обумовлюють численні перемоги вихованців на міському, обласному та всеукраїнському рівнях.
Впроваджено інновації: робота в проекті «Крила успіху» у початкових класах й інформаційно-комунікаційні технології. Більшість класів оснащені ноутбуками, омп’ютерами, телевізорами, що дозволяє підвищити ефективність навчально-виховного процесу засобами ІКТ, в школі є free wifi zone з високошвидкісним Інтернетом.
Педагоги школи знані в місті, області, державі. У 2012-2014 роках вони брали активну участь у Міжнародному форумі «Гармонія інтелекту та здоров’я», обласних семінарах «Впровадження здоров’язберігаючих технологій в початковій школі», «Впровадження нового державного стандарту початкової загальної освіти».
Заклад є базовим для роботи міської школи управлінської майстерності для заступників директорів з виховної роботи зі стажем роботи до 3-х років; на його базі проводяться засідання міських творчих груп з хімії, географії, початкової школи.
Задля щасливого майбутнього дітей школа завжди відкрита для інновацій.